Среда, 15.05.2024, 17:03
Приветствую Вас Гость | RSS

Сайт форума Common

Меню сайта
Статистика
Форма входа

Каталог статей

Главная » Статьи » Безбарьерность » Сумська

ІНВАЛІДИ ПРОПОНУЮТЬ ВЛАДІ СПІЛЬНО ЗНІМАТИ БАР'ЄРИ
За ініціативи громадських організацій інвалідів та підтримки голови облдержадміністрації Павла КАЧУРА найближчим часом буде створено громадську раду інвалідів при облдержадміністрації

Про це вчора домовилися очільник області та представники громадських організацій інвалідів під час наради, присвяченої виконанню Указу Президента України "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими можливостями".

Вже за два тижні ініціатори створення ради мають подати свої пропозиції щодо її повноважень, завдань, планів роботи тощо. Втім, головна мета в обох сторін єдина – спільними зусиллями подолати ті бар'єри, які заважають людям з обмеженими можливостями комфортно почуватися та жити в нашому суспільстві.

За словами Павла Качура, він спеціально запросив на цю нараду представників громадських організацій інвалідів, батьків дітей-інвалідів ДЦП, інвалідів-візочників аби від них почути про ті проблемні моменти, де недопрацьовує влада. І не лише констатувати їх, а й з'ясувати шляхи їх вирішення.

Справді, діалог між сторонами був активний та діловий. Після звітів чиновників про хід виконання Указу Президента України та обласної програми безбар'єрності, слово надали усім бажаючим. Відтак, представники громадських організацій інвалідів, самі інваліди розповідали, що останнім часом справа зрушила з місця, але проблем залишається багато.

Найбільш образливо, зізнавалися вони, коли виконавці – у гонитві за показниками, а реальний результат нікого не цікавить. Наприклад, одна справа – збудувати пандус, але як на нього в'їхати на візку, якщо він занадто крутий? Або зроблено його так, що і заїжджати лячно. Часто їх зовнішній вигляд настільки грубий, що не вписується в архітектуру вулиці, відбиваючи будь-яке бажання користуватися ним.

А як зателефонувати з автомата на вулиці, чи зняти гроші з банкомата, якщо вони встановлені так зависоко, що з візка користуватися ними неможливо. У старих будівлях інколи навіть двері завузькі для візочників. Чи як скористатися туалетом людині з обмеженими можливостями, якщо він не пристосований до її потреб. Громадський транспорт – теж окрема розмова…

Павло Качур говорить, що влада очікує на пропозиції самих інвалідів. Звісно, що всі телефони-автомати, банкомати, пристосувати неможливо. А ось деякі з них, за пропозицію інвалідів, переробити можливо і потрібно це зробити, переконаний очільник області. Теж стосується і переобладнання туалетів. Самі інваліди у кожному місті та районі мають запропонувати одну-дві установи, де було би доцільно переобладнати туалети за їх потребою.

Такі конкретні пропозиції, за словами Павла Качура, допоможуть на місцях створити реальні програми, які крок за кроком вирішували б проблеми інвалідів. Крім того, так значно ефективніше використовуватимуться і кошти, не розпиляючись по всіх об’єктах. Павло Качур також доручив відповідним підрозділам більш жорстко контролювати дотримання забудовниками законодавства щодо безперешкодного доступу до об’єктів цивільного та громадського призначення.

Якщо у місті людині з обмеженими можливостями можна себе реалізувати, то у сільській місцевості це практично – нереально, стверджує Наталія ГНІДЮК, студентка-заочниця, інвалід дитинства ІІ групи з села Ворожба Лебединського району. У інвалідів на селі найпершою проблемою стоїть саме питання працевлаштування, враховуючи, що робочих місць не вистачає для решти жителів сільської місцевості. Павло Качур повідомив, що наступна зустріч буде присвячена цій проблемі. А директор обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ пообіцяв дійти буквально до кожного інваліда, аби допомогти у цій ситуації. Наприклад, організувавши виконання певних робіт на дому тощо.
Відтак, спільна тісна співпраця влади та громадських організацій інвалідів допоможе подолати бар'єри та повернути людей з обмеженими можливостями до активного суспільного життя, переконані учасники наради.

Довідка

У міжнародний день інвалідів, 3 грудня 2007 року, на Всеукраїнській нараді "Безбар'єрна Україна", яка проходила під головуванням Президента України, було виявлено недоліки у діях органів влади щодо створення сприятливих умов життєдіяльності людей з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, щодо їх вільного доступу до будинків і приміщень місцевих органів влади, закладів соціального захисту населення, охорони здоров'я, освіти, культури, спортивних і культових споруд тощо . З метою виправлення ситуації, що склалася, був прийнятий Указ Президента України від 18 грудня 2007 року №1228 "Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями".

На виконання Указу Президента України від 01.06.2005 №900 та заходів обласної програми "Сумщина – територія повноцінного життя" 12 грудня 2007 року була проведена колегія облдержадміністрації , на якій зроблено аналіз стану умов для нормального проживання людей з обмеженими фізичними можливостями в області. Було також прийнято обласну програму безбар'єрності, яка затверджена розпорядженням голови облдержадміністрації від 25.12.2007 р. №860. "Про обласну програму безбар'єрності".

20 березня 2008 11:30.

Источник: http://state-gov.sumy.ua/2008/03/20/print:page,1,nvaldi_proponujut_vlad_splno_znmati_barri.html

Категория: Сумська | Добавил: common (23.03.2008) | Автор: Сидельников Александр E W
Просмотров: 599
Поиск

Copyright MyCorp © 2024
Бесплатный хостинг uCoz